Sohbet Herkesin Hakkı

admin     10-11-20     Genel, Sohbet Odaları     Sohbet Herkesin Hakkı     701 Defa Okundu

Sohbet Herkesin Hakkı diyerek başladık yazımıza..

Ne anlatmak istiyoruz, kime neyi ifade etmek istiyoruz? Hadi öğrenelim bakalım..

Hiç birimiz mükemmel değiliz, olmak için çaba gösterenler kişiler ise istisna. Sanal hayatımın 22 (yirmiiki) yılı sanal sohbet odaları platformunda geçti. Gerçekten o kadar çok insan tanıdık, o kadar çok insanla muhatap olduk ki ne sayısını biliyorum ne de çetelesini tuttum.

Bu yazıyı sadece insanlara karşı kendimi ifade etmeye çalışmaktan sıkıldığım için yazıyorum. Burayı okuyanın SetiKaaN kimdir? sorusuna gerekli yanıtları alabilmesi için yazıyorum.

Sohbet ve Dostlukta Bir Gülücük (:

SetiKaaN şu tarihte başladı, bu sitelerde bulundu şeklinde bir biyografi değil. Zaten yaptıklarımız da belli yapmadıklarımızda, hatta arkamızdan yaptı dedikleri bile belli. (: Bu konulara hiç girmeyeceğim.

RadyoKeyfi.Net

www.LakLakSohbet.Com
www.iLkSayfam.Net
www.MuhabbetKuR.Com
www.aSkChat.Site
www.RadyoKeyfi.Net

SetiKaaN 39 yaşında bir aile geçindiren, çok sevdiği bir eşi ve çok sevdiği bir kızı olan işinde, gücünde çabalayan bir insan. Bu insanın sanal dünyadan beklentileri zaten belirli, beklemedikleri belirli, yeterince yorulmuş. Sanalda sevdikleri için devamlı mücadele vermiş, onlar için sonuna kadar gitmiş, çabalamış. Ve tekrar yeterince yorgun. SetiKaaN’ın hayatında sadece sanal yok her birimiz gibi, hayatında sadece buraya bağlı bir düzeni yok, her birimiz gibi. Ama SetiKaaN’ın yıllardır insanlara bu ortamın daha güzel olması için öğretmeye çalıştığı, gerçekler var. Anlatmakla ifade etmeye çalıştı, konuşarak ifade etmeye çalıştı, kimi zaman bağırarak, çağırarak belki de can yakarak bile öğretmeye çalıştığı şeyler var. 22 senedir bulunduğum bu ortamda anlatmaya, ifade etmeye gayret gösterdiğim şey hep birlik, beraberlik olunması, samimi, karakterli duruşların sergilenmesiydi. Erkeklerin adam gibi olup, adam gibi hareket etmelerine uğraştım, bayanların ise bayan gibi usturuplu düzgün insanlar olarak anılacak hareketler sergilemesini istedim. Tabi ki beş parmağın beşi bir değil, herkes aynı koşullarda yaşamıyor. Sanal olunca ortam herkes o ekranın ve klavyenin arkasında kendi dünyasındaki kişilik oluyor. Herkes bana bir şey olmasın da kime ne oluyorsa olsun psikolojisine bağlıyor.Anlayamadıklarınız… (:

Ama ne yazık ki öyle olmuyor dostlar.. Öyle anlar oluyor ki samimiyeti anlayamadığınız, fark ettiğiniz de ise “kahretsin çok geç kaldım” dediğiniz anlar oluyor. Yıllardır dostluklarımız, arkadaşlıklarımız, kardeşliklerimiz bu aşamalardan defalarca geçti. Defalarca birbirimizi sınadık. Doğruyu, yanlışı biz birlikte öğrendik. Öyle kuvvetli bağlar edindik ki, değil rüzgar koca bir fırtınada bile birbirinden kopmayacak sağlam dallara sahibiz.

Sanal alemde herkes diyor ya benim bir ismim var. Bende diyorum ki her zaman “Bizim bir ismimiz var.” Sizin yürüdüğünüz yerlerde bizim ayak izlerimiz o kadar eski ki, hayal bile edemezsiniz. Basit kelime oyunları, yalanlar, dolanlar, haysiyetsiz ve samimiyetsiz kişilikler. Anlık olarak her şeyi kazandığını zannedenler. Su kurnazları sizi (:

Sebep ve SonuÇ (:

Bir süredir SeS olarak tanıdığınız benimle ilgili bilmediklerinizi buradan iyi öğrenin. SetiKaaN olarak sorduğunuzda hakkımda konuşmaya cesaret edemeyecek kadar karaktersiz insanlardan olup olmama kararı tamamen kamu oyunun kendi takdiridir.

Hep söylemişimdir, bir gece ansızın gelirim ve yazdıklarımı değil sadece söylediklerimi yaparım. (Meclisten dışarı)

Reel hayatında yaşamadığınız dostlukları sanalda yanımda tadan arkadaşlar. Yemek borunuzdan daha aşağı inmeden o tadımlıklarınız, ciğerlerinizi söker alırım. (:

Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.

Set ßye SetiKaaN

Saygı; istiyorsanız, Saygı Göstereceksiniz. Sevilmek; istiyorsanız Sevdireceksiniz. Yetki; istiyorsanız Hak Edeceksiniz. Arkadaş; Kazanmak istiyorsanız Muhabbet Edeceksiniz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

    Yüreğine sağık güzel dostum güzel bi paylaşım olmuş Eskiler bilir yeniler örnek alir 🙂

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?LakLakSohbet.Com

Web Sitemiz sizlerin keyifli vakit geçirip yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşmeniz için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2020 LakLakSohbet.Com - Tüm hakları saklıdır. Bedava Chat, Hızlı Sohbet